Hubschrauberlandeplatz Patenti

2012 yılının başından beri aralıklarla katıldığım Kayıp Rıhtım Aylık Öykü Seçkisi bu ay 4. yaşını kutluyor. Bu vesileyle seçkide sık sık yazan bazılarımızdan birer öykü istediler. Bu öyküleri yazarken tek bir sınırlamamız vardı. Birer hayran kurgusu olmalıydılar (fan fiction). Ortaokul ve lisedeyken hayran kurgularını ne kadar sevdiğimi, dahası sevdiğim kitaplar hakkında benim de nasıl hayran kurguları yarattığımı hatırlıyorum. Gerek dünyada, gerekse Türkiye’de bazı yazarların geçmişinde hayran kurgularıyla ilgilendiğini görüyoruz (buna “Grinin Elli Tonu” yazarı E. L. James de dahil). Kiminin boşuna emek veya çalıntı diye yaftaladığı bu metinleri ben hem yazarken, hem de okurken çok eğleniyorum. Sizlerin de seçkide yer alan 16 öyküyü beğeneceğinizi düşünüyorum.

Hayran kurgusu yazmak için ben “Pushing Daisies” dizisini seçtim. Dizi, Amerika’daki yazar grevinden kötü etkilenmiş ve büyük yapım maliyeti de sorun olunca ikinci sezonunun ortasında apar topar yayından kaldırılmıştı. “Hubschrauberlandeplatz Patenti” adıyla yayımlanan öyküme buradan, seçkideki tüm öykülere ise buradan ulaşabilirsiniz.

Umarım hoşunuza gider,

Orçun.

Reklam

Yazar: Orçun CAN

I write and read and shoot and watch - in reverse order.. // Yazıyorum, okuyorum, çekiyorum, izliyorum.. ama ters sırayla..

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: