Bir Aksilik Çıkmazsa

Bu sefer gönül rahatlığıyla bahanemi söyleyebilirim: çok yoğundum. Gündemin hiçbir zaman rahatlamadığı bir ülkede habercilik yapmak, Kırmızı Saçlı Kız’la Glass üstünde çalışmak, Kayıp Rıhtım‘la birkaç proje yürütmek derken neler döndüğünden bahsetmeye hiç fırsatım olmadı. İşin can sıkıcı tarafı, yazmaya da fırsatım olmadı.

Gökyüzüne Düşen Kız’ın üçüncü kitabını, ya da bir diğer çocuk kitabını, ya da üçüncü bir daha küçük çocuklar için olan kitabı yazmaya vakit ayıramadım. Öykülerimle ilgilenemedim. Sonuç olarak, hayatımın bu kısmını biraz göz ardı etmiş oldum.

Bu sırada 19 Aralık’ta İstanbul’da ikinci bir etkinliğim vardı. Çekmeköy Final Okulları canavarları yine terletti. Bu sefer daha çok kişi vardı. Daha çok zaman vardı. Daha çok soru, daha çok imza vardı. Zaman zaman gerçekten korkutucuydu. Ha bir de poster vardı. Adım yazıyordu üstünde!

2015’te daha çok gezeceğim. Kesinleşince detayları buradan paylaşacağım; ama bir aksilik çıkmazsa Şubat sonunda Gaziantep’te, Mart başında İzmir’de, Nisan başında Batman, Diyarbakır ve Doğubayazıt’ta olacağım. Aralarında şimdiye kadar sadece İzmir’i görmüştüm. Seyahatleri iple çekiyorum. Bu arada, birilerinin sırf ben geleyim ve konuşayım diye masraflarımı karşılıyor oluşu da daha önce bahsettiğim Rock Yıldızlığı konusunu tekrar tekrar aklıma getiriyor.

Bunu şuraya bırakıyorum. Glass’ın ikinci single’ı (Türkçesiyle ‘tekli’). Yaptığımız işle gurur duyuyorum. Daha da önce Kırmızı Saçlı Kız’la gurur duyuyorum. Bu teklisi en sevdiğim işlerinden ve sonrasında gelecekleri de bildiğimden çok heyecanlanıyorum.

Tekrar zamansızlık konusuna dönelim. Artık bir nebze daha çok vaktim olacağını düşünüyorum. Kaldı ki yapmak istediğim çok fazla şey var ve zaman geçtikçe sayı artıp duruyor. Yeryüzünden Gelen Adam hala bu sene yayımlanacak gibi görünüyor; ama tam tarih veremiyorum.

Gelişmeleri daha sık aralıklarla buradan duyurmaya çalışacağım.

Bir aksilik çıkmazsa tabii…

Reklam

Yazar: Orçun CAN

I write and read and shoot and watch - in reverse order.. // Yazıyorum, okuyorum, çekiyorum, izliyorum.. ama ters sırayla..

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: