Gökyüzüne Düşen Kız

Gökyüzüne Düşen Kız Şubat 2015’te 3. baskısını yaptı!

 

Basın Bülteni’nden:

Ya Her Şey Tersine Dönerse!

Evrende birbirine benzeyen ama birbirinden farklı şeyler

bir araya geldiğinde ne olur?

Bir gün zıplarken, gökyüzüne düşerseniz neler olur, hiç düşündünüz mü? Gökyüzüne Düşen Kız, genç bir yazardan, A. Orçun Can’dan “genç işi” bir çocuk romanı…

Nil koşmayı, zıplamayı çok seven ve tabii ister istemez, kendini özgür hissettiği bu eylemlerin sonucu bazen de düşmeyi göze alan bir çocuktur. Ama bir gün, anneannesinin aldığı trambolinde zıplarken öyle bir düşer ki, bu, hiçbir düşmesine benzemez. Nil, gökyüzüne düşmüştür. Kendi yaşadığı dünyaya hem benzeyen hem de çok farklı Gökyüzü Krallığı’na…

“Nil, Prenses senden korkuyor; çünkü sen onun zıddısın. Korkuyor; çünkü bir araya gelirseniz ne olacağını bilmiyor. Belki o kısa çubuk olacak, belki yok olacak, belki sadece seni güçlendirecek. Belki de bambaşka bir şeye dönüşecek. Bir düşünsene, sen buraya geldiğinden beri dikkatleri nasıl üzerine çekiyorsun. Korkuyor; çünkü onun karşıtı, onun yerini alabilir, onu devirebilir, onu ortadan kaldırabilir… Eğer seni zindana atarsa bunu düşünmesi gerekmeyecek.”

Gökyüzüne Düşen Kız tüm kitabevlerinde!
GDKkapak

Reklam

“Gökyüzüne Düşen Kız” için 2 yorum

  1. Merhaba Orçun. Koşmak ve abinin ölümü üzerine yazdığın yazı ile tanıştım bu siteyle ve çok sevdim. Çok üzüldüm, duygulandım ve kendimden de birçok şey buldum. Koşmaya devam etmeni diliyorum, ben de bir gün maraton koşacağım. Ne zaman dursam, yorulsam, “Run for your sister run for your brother” diyor kulağımdaki ses ve ben gene başlıyorum 🙂 bol şans!

    Başka bir nedenle yazıyorum sana. Bugün yeğenim 10 yaşına girdi ve benden istediği şey kitapmış. Bu kitabı ona alsam yaşına uyar mı sence?
    O sevmese de ben okurum gerçi 🙂

    Sevgiler

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: